Plastik Nedir ?

Plastik Uçabilmektir

Plastik sayesinde uçaklar çok daha az yakıtla, daha uzak mesafelere uçabilmektedirler.

 Airbus A380 uçağının % 70’i plastik malzemeden oluşmaktadır.

 

Plastik Enerjidir

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımında ihtiyaç duyulan sistemler sayesinde doğru sonuca, ekonomik şekilde ulaşılabilmektir. Plastik pervanelerin kullanımı sera gazı salınımını % 33 azaltmakta, üretim maliyetinin 140 katı fayda sağlamaktadır.

 

Plastik Güvenliktir

Özellikle iş hayatında ihtiyacımız olan güvenlik ekipmanlarını istenilen dayanım ve ergonomi ile üretebilmektir. Plastikler yolcu güvenliği için de önemlidir. Emniyet kemerleri, çocuk araç koltukları e hava yastıkları tamamen plastikten üretilmektedir.

Plastik Teknolojidir

Gelişen dünyada ihtiyacımız olan materyallerin hızlı, sorunsuz ve hafif bir şekilde üretilebilmesidir.

Plastik geleceğe şekil veren teknolojidir. Plastik sayesinde gerçekleşen bir buluş 3D baskıdır. Plastik, hassas parçaları üretme yetkinliği ve hızıyla tıbbi protezleri oluşturmak için çoktan kullanılmaya başlanmıştır.

 

Plastik Sağlıktır

Sağlık sektöründe kullanılan malzemelerin geleceğe uygun olarak üretilmesiyle daha sağlıklı olabilmektedir. Tek kullanımlık şırınga, lensler, damar içi kan torbaları, sonsuz ömürlü kemik ve kalp kapakçıkları plastikten yapılmaktadır. Plastik sayesinde invasif ameliyat teknikleri gelişmiştir.

Plastik Konfordur

Otomobil sektöründe kullanım alanı her geçen gün daha da artan plastik, estetik ve konfora bir arada sahip olabilmektedir. Modern bir otomobilde 100 kg plastik, 200-300 kg’lık diğer malzemenin yerini alırken; söz konusu otomobilin 150000 km’lik ömründe yaklaşık 750 litre yakıt tasarrufu sağlar.

Plastik Ambalajdır

İsrafı önleyen, sahip olan ürünlerin tazeliğini ve kullanımını kolaylaştıran doğru ambalajdır. Plastik ambalajlar sayesinde gıda ürünlerinin raf ömürleri 6-10 gün uzar. Bu sayede gıda israfı % 16-40 arasında azalabilmektedir.

Plastik Eğlencedir

Neşeli oyuncakların üretiminde kullanılan plastik ile hem sağlık hem de mutluluğunuzu elde edebilmektir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016