Polistab Kimya Plastik ve Boya San. Tic. A.Ş.

Polistab Kimya Plastik Ve Boya San. Tic. A.ş.

Deri Osb Mh.dolap Cad.12/h -17 Parsel 34956 Deri Osb Tuzla, İstanbul
Cep Onaylı
Mesaj Gönder
Reklam Adı
Polistab Kimya Plastik Ve Boya San. Tic. A.ş.
Ahmet Koçin
Deri Osb Mh.dolap Cad.12/h -17 Parsel 34956 Deri Osb
Tuzla , İstanbul
İş Alanları

Kimyasallar ve Hammadde

\"önce İnsan Ve Çevre Sağlığı \" İlkesiyle Yola Çıkan Firmamız 2017 Yılında İstanbul/tuzla Deri Osb’De Modern Bir Tesiste Pvc Sektörüne Ana Hammadde Tedarikini Yerli Üretim İle Karşılama Amacı İle Kurulmuştur

Polistab Kimya Plastik Ve Boya San. Tic. A.ş. Hakkında

Kuruluşumuzun bu sektörde çok yeni gibi görünse de üretim de 50 yıllık üretim tecrübesi olan profesyonel kadro ile faaliyet göstermektedir

Sürekli Ar-Ge politikası ile kendi altyapı yatırımlarını yöneten ve başta TÜBİTAK (TEYDEB) , KOSGEB ve Teknik Üniversitelerin de destekleri ile ortak projeler yürütülmektedir.

POLİSTAB A.Ş olarak %100 YERLİ ÜRETİM kapsamında ithalatın önüne geçilerek ihraç ürünleri arasında hak ettiği yeri almak için günün 24 saati ve senenin 365 günü bu sektöre hizmet etmekten onur ve gurur duymaktayız.

Kablo üretimi için kullanılan epoksi soya yağı

Teknolojinin hayatımızın her alanına girmesiyle birlikte kablolara daha çok ihtiyaç duyulur hale geldi. Evlerde, İş yerlerinde sokaklarda kullanım alanlarına göre birçok kablo görmek mümkün.  Bu sebepten dolayı kablo üretimi de artış ve çeşitlilik göstermiştir. Kablo üretiminde daha çok plastik ham maddesi kullanılmaktadır. Çünkü plastik ile sarılan kablo hem güvenlik açısından da yalıtım açısından çok fazla direnç gösterir. Ayrıca fiyat açısından çok daha ucuzdur. Güvenlik açısından plastik ham maddenin kullanılmasının nedeni elektrik akımının iletimini engellemesidir. Bu da oluşabilecek birçok kazanın önüne geçer. Kablo üretimi için kullanılan plastiğe bazı özellikler verebilmek için üretim aşamasında yardımcı madde olarak epoksi soya yağı kullanılır. Çünkü plastik ilk başta sert bir maddedir. Bazı ek işlemlerden geçtikten sonra yumuşar, esneklik kazanır. Kablo üretiminde epoksi soya yağının kullanılmasının nedeni plastik maddeye şekil verip bazı özellikler kazandırabilmektir. Bu özelliklerin en önemlisi dayanıklılığını ve direnç gücünü arttırmaktır. Böylece uzun yıllar ister içeride ister dışarıda kullanılsın kablonun uzun yıllar kullanılabilmesini sağlar. Epoksi soya yağı ayrıca kayganlığı da arttır. Böylece sürtünmeden dolayı oluşabilecek zararların da önüne geçilir. Epoksi soya yağının kullanılmasının en büyük nedenlerinden biride üretim maliyetlerini büyük ölçüde düşürür. Epoksi soya yağı birçok alanda kullanılmaktadır. İnşaat sektörü, Tekstil sektörü, gıda sektörü hepsinde epoksi soya yağı kullanılmaktadır. Kablo üretiminde epoksi soya yağının kullanılmasının diğer nedenlerinden biriside yüksek derecede yalıtım sağlamasıdır. Güneş ışığı ve ısının etkisinde azaltır. Böylece kullanılan kablonun ömrünü uzatır. Sanayi sektörünün en önemli ham maddeleri arasında bulunun epoksi soya yağı birçok toksit içermez ve çevreye hiçbir zararı yoktur. Bu sebepten dolayı birçok ürünün yapımında kullanılır. Epoksi soya yağı kullanılarak üretilmiş malzeme geri dönüştürülebilir. Ayrıca kullanıldığı ham maddede üretim maliyetini düşürerek maddeye birçok özellik kazandırmasına yardımcı olur. İnsan sağlığı açısından da herhangi bir zarar teşkil etmediğinden gıda ambalajlarında dahi epoksi soya yağı kullanılır. Kablo üretimi için epoksi soya yağı kullanımı üretim aşamasındaki maliyetleri oldukça aşağı çeker.

FİRMA TEKİL ZİYARETÇİLERİ

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Çalışma Saatleri

Hafta İçi 07:00-19:00
Cumartesi 07:00-19:00
Pazar KAPALIYIZ-
ETİKETLER

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016