WorldStar 2018’de Türkiye 5 Ödülün Sahibi Oldu

Dünya Ambalaj Örgütü (WPO) tarafından düzenlenen ve ambalaj sektörünün en prestijli yarışmalarından biri olan WorldStar 2018 Yarışması’nın sonuçları Brezilya'da yapılan jüri toplantısının ardından açıklandı.

 

35 ülkeden 200 ürünün katıldığı yarışmada, Türkiye ambalaj sektörünün lider şirketleri 5 ödülü ülkemize getirdi.

 

Dünya Ambalaj Örgütü’nün 45.sini düzenlendiği ve 35 ülkeden toplam 200 ürünün kıyasıya rekabet ettiği WorldStar 2018 Yarışması’nın sonuçları belli oldu. İnovatif ambalajların ödüllendirildiği WorldStar 2018’e katılan Türk şirketleri 5 ödülün sahibi oldu. Japonya’nın 26 ödülle başı çektiği listede Hindistan 24, Çin ise 14 ödül kazandı. WorldStar 2018 Yarışması’ndan başarıyla dönen firmalar ödüllerini 2 Mayıs 2018’de Avustralya'nın Gold Coast kentinde düzenlenecek ödül töreninde alacak. Başkan Ödülü, Sürdürülebilirlik Ödülü, Pazarlama Ödülü ve Gıdayı Koruyan Ambalaj Ödülü gibi özel ödüllerin sonuçları ise Ocak ayında açıklanacak.

 

Küresel Rekabette Bir Adım Öne Çıkıyoruz

 

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, Türkiye’nin bu başarısını şu şekilde değerlendirdi: ”WorldStar 2018’e katılan ve ödül kazanan tüm şirketlerimizi tebrik ederim. Türkiye Ambalaj Sanayicileri olarak Ar-Ge'ye ve inovasyona verdiğimiz önemle sektörümüzü daha ileriye taşımak için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Bunu da teknolojiyi daha yakından takip ederek, kendimizi sürekli yenileyerek yapıyoruz. Ürünlere katma değer katan ambalajın önemini doğru anlatabilelim ki başarıya daha kolay ulaşalım. Bundan 8 yıl önce, marka sahiplerine, tasarımcılara ve ambalaj üreticilerine uluslararası pazarlarda rekabet gücü kazandırmak için Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmamızı hayata geçirdik. Bu yarışmamızda en az yetkinlik ödülü kazanan ürünler WorldStar ve AsiaStar uluslararası ambalaj yarışmalarına katılarak Türkiye ambalaj sanayimizi küresel rekabette bir adım öne çıkarıyor. Küresel piyasalarda konumumuzu daha ileriye taşımak için bu yarışmalara katılmaya devam edeceğiz.”

 

WorldStar 2018 Yarışması’nda ödül alan şirketler ve ambalajlar ise şu şekilde:

  • Asaş Ambalaj Baskı Sanayi ve Tic. A.Ş – Işık Saçan Müsli Ambalajı
  • Mondi Tire Kutsan Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş - Baca Stant
  • Sarten Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş - Petrol Ofisi 10 Lt ve 20 Lt Bidon
  • Sarten Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş – Sek 2 Lt'lik Ayran Şişesi
  • Tariş Zeytin A.Ş - Ege Koleksiyonu Natürel Sızma Zeytinyağı

 

Kaynak: Excel İletişim ve Algı Yönetimi

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016