PAGEV’in İTO Başkanlık Yarışındaki Adayı Şekip Avdagiç

Pagev’den Şekib Avdagiç’e İto Seçimlerinde Tam Destek.

 

Nisan ayı seçim maratonunda önemli dönemeçlerden biri de 9 Nisan’da yapılacak İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimleri. İş dünyası İTO’daki Başkanlık yarışını yakından takip ederken PAGEV Plastik Sanayicileri Vakfı, İTO seçimleri ile ilgili merakla beklenen kararını açıkladı. Plastik sektöründe geniş temsil gücü bulunan PAGEV, İTO Başkan Adayı Şekib Avdagiç’i destekleyecek. PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, “Ülkemiz ticaret ve sanayine büyük katkılar yapacağına inandığımız Şekib Avdagiç’e desteğimiz tam” dedi.

 

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), 37 milyar dolarlık üretime ve 5 milyar dolara yaklaşan direkt ihracata ulaşan, binlerce firmasıyla 250 bin kişiye istihdam sağlayan plastik sektöründe geniş bir temsil gücünü elinde bulunduruyor. Plastik ve ilişkili sektörlerde gelişimi destekleyecek projeler geliştirmenin yanında sorunlarının çözümünde de aktif rol oynuyor. Plastik ürünleri, kimya sanayinin ihracatında da lider konumda bulunuyor.

 

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, İTO Başkan Adayı Şekib Avdagiç’in bugüne kadar sektöre ve PAGEV’e önemli destekler verdiğini belirterek Avdagiç Başkanlığındaki İTO’nun ülkemiz ticareti ve sanayinin gelişimine büyük katkılar sağlayacağına inandıklarını söyledi. Plastik sektörünün Türkiye ekonomisi ve ihracatındaki gücünün Sivil Toplum Platformundaki ağırlığını artırdığının da altını çizen Yavuz Eroğlu, “Sayın Avdagiç’in sektörlerimiz için çok önemli konular olan ihracatçımızdan yapılan kesintileri iki katına çıkaran Tanıtım Gruplarının kapatılması, Birliklerin yeni koltuklar çıkarılması amacıyla bölünmesinin engellenmesi, hammadde ithalatını kısıtlayan akredite laboratuvar testinin kaldırılması gibi birçok konuda PAGEV’in ülke sanayimiz için istediği destekleri vermiş olması her türlü takdire şayandır. TOBB Plastik, Kauçuk, Kompozit Sanayi Meclisimize verdikleri destek ile sanayicimiz üzerindeki birçok yükün kaldırılmasına vesile olmuştur. Ülkemiz ticaret ve sanayine büyük katkılar yapacağına inandığımız Şekib Avdagiç’e desteğimiz tam. PAGEV olarak bugün olduğu gibi bundan sonra da ülke ekonomimizin gelişimi için tüm Sivil Toplum Kuruluşlarında desteklediğimiz adaylarla aktif olmaya devam edeceğiz’’ diye konuştu.

Kaynak: İlyada İletişim

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016