PAGEV’DEN Sonra EVSİD’İN Adayı Da Yavuz Eroğlu

Başkanlık yarışında Kimya’nın mutfağından Yavuz Eroğlu’na destek çıktı.

 

İhracatçı Birlikleri seçimleri yaklaştıkça heyecan da artıyor. SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu, İKMİB Başkanlığına adaylığını açıklayan ilk isim olmuştu. Başkanı olduğu Plastik Sanayicileri Vakfı’ndan (PAGEV) sonra Yavuz Eroğlu’na bir destek de mutfaktan çıktı. Ev ve Mutfak Eşyaları sektörünü temsil eden EVSİD de İKMİB seçimlerinde Eroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı.

 

Yenilik ve değişim çağrısıyla İKMİB Başkanlığına aday olan Yavuz Eroğlu, plastik sektörünün yanı sıra kimyanın farklı üretim kollarını temsil eden sektörlerden aldığı destekle güçleniyor. Elektrikli ev aletleri, metal, plastik, cam, ahşap gibi ev ve mutfağa dair her alanda faaliyet gösteren üreticileri çatısı altında buluşturan Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) de Yavuz Eroğlu’na destek vereceklerini açıkladı.

EVSİD, yaklaşık 2,3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren sektörden 148 üyeye sahip. Görev süresi Nisan ayında bitecek olan İKMİB Başkanı Murat Akyüz de EVSİD üyeleri arasında yer alıyor. Türkiye ve yurtdışında sektörün gelişimi adına birçok çalışmayı hayata geçiren EVSİD, ev ve mutfak eşyaları ihracatının artırılması için ticaret heyetleri, uluslararası fuarlara katılım organizasyonları ve UR-GE projeleri gerçekleştiriyor.

 

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Önder, Yavuz Eroğlu’na verdikleri destekle ilgili şunları söyledi: “Yavuz Eroğlu’nu kimya sektörü ve İKMİB için büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Eroğlu, genç ve mücadeleci aynı zamanda üretken bir insan. PAGEV Başkanlığı süresince son derece başarılı çalışmalar yaptı ve örnek bir STK başkanlığı sergiledi. Sektörümüzün, ihracatımızın ve ülkemizin Yavuz Eroğlu gibi yeni yüzlere, başarılı işadamlarına ve Sivil Toplum Gönüllülerine ihtiyacı var. Biz de EVSİD olarak bu nedenle Yavuz Eroğlu’na destek verme kararı aldık. Kendisinin değişim çağrısına inanıyor ve güveniyoruz.’’  

 

Kaynak: İlyada İletişim

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016