PAGEV 35. Uluslararası PPS Toplantısı’nın Sponsoru Oldu

Dünyaca ünlü isimler polimer alanındaki bilgilerini PAGEV eğitimi aracılığıyla paylaştı.

 

Türkiye, polimer işleme alanındaki en önemli organizasyonlardan biri olan 35. Uluslararası PPS Toplantısı’na ev sahipliği yapıyor. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), Çeşme Radisson Blu Otel’de gerçekleşen bu önemli toplantıya sponsor olarak destek verdi ve plastik sanayicilerine katma değerli üretim konusunda yol gösterici olan Polimer İşleme Eğitimi düzenledi. 3D yazıcılar ve geri dönüşüm teknolojilerinin dikkat çektiği toplantıda konuşan PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, plastik karşıtlığının arttığı bu günlerde sektörün kendisini doğru anlatmasının önemine vurgu yaparak işbirliği çağrısında bulundu.

Polimer sektöründe bir ekol görevi gören 35. Uluslararası PPS Toplantısı kapsamında 40 ülkeden gelen plastik işleme sahasında dünyaca otorite sayılan bilim insanları 450 bilimsel çalışmayı toplantı katılımcılarıyla paylaşıyor. Sektörde yaşanan son gelişmeleri öğrenmek ve polimer endüstrisinin nabzını tutan isimlerle bilgi alışverişi yapmak için önemli fırsatlar barındıran etkinlikte gündem 3D yazıcılar ve geri dönüşüm teknolojileri oluşturuyor.  

 

PAGEV,  Polimer İşleme Eğitimi kadrosuyla dünyanın bilgisini Türkiye’ye taşıdı

 

PAGEV’in plastik üreticilerine yönelik düzenlediği iki günlük Polimer İşleme Eğitimi katma değerli üretim noktasında yol gösterici oldu. PAGEV Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç’in açılış konuşmasıyla başlayan eğitimler iki farklı salonda paralel oturumlarda gerçekleşti. Dünyaca ünlü akademisyenlerin öncülüğünde düzenlenen eğitimler sektördeki son gelişmeler ve yeni trendler noktasında bilgi akışına aracı oldu.

Polimer İşleme Eğitimi’nin birbirinden değerli eğitmenleri ise şu isimlerdi: Prof. Dr. John Vlachopoulos (McMaster Üniversitesi, Kanada), Prof. Dr. M. Cengiz Altan (Oklahoma Üniversitesi, ABD), Dr. Eralp Demir (Sabancı Üniversitesi, Türkiye), Dr. Murat Büyük (Sabancı Üniversitesi, Türkiye),  Prof. Dr. Ica Manas-Zloczower (Case Western Reserve Üniversitesi, ABD), Prof. Dr. Avraam I. Isayev (Akron Üniversitesi, ABD), Dr. Yakup Ülçer, (Ravago Akademi ve İş Geliştirme Direktörü) Prof. Dr. Mükerrem Çakmak (Purdue Üniversitesi, ABD), Metin Bilgili (Metin Bilgili Plastik Eğitim ve Danışmanlık).

35. Uluslararası PPS Toplantısı kapsamında düzenledikleri Polimer İşleme Eğitimi dolayısıyla dünyanın alanında en önemli bilim insanlarını Türkiye’de ağırlamaktan büyük gurur duyduklarını belirten PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu şunları söyledi: “Plastik karşıtlığı her geçen gün artarken sektörümüzün kendini kamuoyuna doğru anlatması büyük önem taşıyor. Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Yeşillerin oylarını ikiye katladığı görülüyor. Sektör temsilcileri olarak birlikte hareket etmemiz, işbirliği içinde plastik-çevre ilişkisini en doğru şekilde anlatmamız gerekiyor.”.

Plastiğin hayatın her alanında olduğunu vurgulayan Yavuz Eroğlu; “Türk plastik sanayimiz 14 bin firması ve 250 bin kişilik çalışanı ile bugün Avrupa’nın en büyük ikinci plastik mamul üreticisi konumunda bulunuyor. Sektörümüz ambalajdan oyuncağa, halıdan pencereye, diş fırçasından araba farına, lensten bardağa, şırıngadan hava yastığına, namludan uçak parçasına, kalemden elbiselerimize kadar binlerce ürünü ile katma değerini ve üretimini sürekli arttırmaya çalışıyor. PAGEV olarak Türk plastik sanayimizin bilimsel altyapısını ileri taşıma misyonunu yükleniyoruz. Bu doğrultuda son olarak PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezimizi hayata geçiriyoruz. 35. Uluslararası PPS Toplantısı kapsamında düzenlediğimiz eğitimler de sanayimizin bilimsel altyapısı için yaptığımız yatırımlardan biri olarak dikkat çekiyor. Hepsi birbirinden kıymetli akademisyenlerden eğitim alan sanayicilerimiz için son derece ufuk açıcı bir organizasyon oldu” dedi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016