İKMİB’den Beta Kimya’ya İhracat Ödülü

Kimya sektörünün yenilikçi ve öncü şirketlerinden BETA Kimya A.Ş., İKMİB tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘2017 İKMİB İhracatın Yıldızları’ ödüllerinde Türkiye’nin en çok yapıştırıcı ve tutkal ihraç eden ikinci firması oldu.

 

Türkiye’nin en büyük yapıştırıcı üreticilerinden BETA Kimya A.Ş. kimya sektöründe gösterdiği ihracat başarısını bir ödülle daha taçlandırdı. İKMİB’in kimya sektöründe faaliyet gösteren üye firmaların ihracatta gösterdiği başarılarını onurlandırmak ve teşvik etmek  amacıyla düzenlediği “2017 İKMİB İhracatın Yıldızları” töreninde BETA Kimya “Yapıştırıcılar, Tutkallar, Enzimler İhracatı” kategorisinde ikincilik ödülünü aldı.

Raffles İstanbul Zorlu Center’da düzenlenen 2017 İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri töreninde 24 kategoride toplam 120 ödül sahiplerini buldu. Beta Kimya A.Ş. adına ödülü alan Beta Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “İhracatta Atılım Yılı ilan edilen 2017’de değerli Başkanım Murat Akyüz’ün büyük katkıları ve ihracatçımızın gücüyle, hep birlikte önemli bir başarı elde ettik. Yıl boyunca özellikle yakın coğrafya ve komşu ülkelerde yaşanan sıkıntıların sektör ihracatını olumsuz yönde etkilemesine rağmen 16,1 milyar dolarlık kimya ihracatı hedefimize ulaştığımız için gururluyuz. 2011 yılından beri kesintisiz olarak "Yapıştırıcılar" kategorisinde Türkiye ihracat birincisiyiz. Üç yıldır ödül aldığımız “2017 İKMİB İhracatın Yıldızları” töreninde “Yapıştırıcılar, Tutkallar, Enzimler İhracatı” kategorisinde 2017 yılında Türkiye'nin en çok ihracat yapan ikinci firması olduk. Üretimimizin bir kısmını İstanbul Serbest Ticaret Bölge’sine taşımamıza rağmen ihracatta ikinci olmamız büyük önem taşıyor. Aynı zamanda ISO'da ikinci 500 firma içerisinde yer alan firmamız, bu başarılarının yanı sıra Ar-Ge'ye en çok yatırım yapan 250 firma arasında yer alıyor. Bu başarıyı elde etmemizi sağlayan başta müşterilerimiz olmak üzere, tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

“İhracatın ve Kimya Sektörünün parlayan yıldızı olmaya devam edeceğiz”

 

Türkiye’nin büyüme hedeflerine ulaşmasında ihracatçılar olarak üzerlerine düşen sorumlulukların bilincinde olduğunu ifade eden BETA Kimya A.Ş. Genel Müdürü Cihat Sayacı ise, “2017 yılında da ihracatta son yıllarda gerçekleştirdiğimiz başarılarımızı bir kez daha pekiştirdik. 2018 ve sonraki yıllarda daha agresif büyüme hedeflerimiz ile İhracatta yeni rekorlar kırarak ülkemizin Kimya alanında parlayan bir yıldızı olarak kimya ihracatının gelişimine katkı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: U'PR İletişim ve Danışmanlık

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016