İKMİB, Üyelerini Dijital Para Konusunda Bilgilendirdi

Türk kimya sektörünün gelişimi için yoğun çalışmalar yürüten İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), üyelerini bilgilendirmek amacıyla “Dijital Para Bilgilendirme Semineri”ni düzenledi.

 

Dış Ticaret Kompleksi konferans salonunda 21 Aralık 2017 Perşembe günü düzenlenen etkinlikte dijital para birimlerinin ne olduğu, nasıl kullanılacağı, e-ticarete etkisi ve geleceği gibi konular konuşuldu. İKMİB üyelerine yönelik gerçekleştirilen “Dijital Para Bilgilendirme Semineri”ne İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte yaklaşık 150 kişi katıldı.

Silikon Vadisi TV Yapımcısı ve Teknoloji Danışmanı Dinçer Karaca’nın konuşmacı olarak katıldığı seminerde, teknoloji alanında hızla gelişen dünyada ön plana çıkan dijital (kripto) paralar, bitcoin ve blockchain hakkında bilgi verildi, katılımcıların konu ile ilgili merak ettiği sorular cevaplandırıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz,  dijitalleşen dünyanın ve akıllı teknolojilerinin gün geçtikçe geliştiğini ve yenilikleri beraberinde getirdiğini söyledi.

Günümüzde bir cep telefonu ile önceden saatler alan işlemleri kısa sürede kolaylıkla yapabildiğimizi ifade eden Akyüz, “İnternet bankacılığından veya otomatik ödeme talimatları ile tüm işlemleri halledebiliyoruz. Kendimize soralım: Son bir sene içinde, kaç tane çekilen fotoğrafı kağıda bastırıp sakladık? Evimizde hala telefon rehberi var mı? Bankada para tutmak yerine yastık altında tutmayı mı tercih ettik? Eğer bu sorulara olumsuz cevap veriyorsak dijitalleşmişizdir. Dijitalleşen dünya, akıllı teknoloji ile büyüyen yeni neslin hayatı bizden farklı algılaması sonucu sürekli yeniliklere sahne olmaktadır. Bu yenilikler içerisinde son dönemde ön plana çıkan, kullanıcı sayısı milyonlara ulaşan dijital para ile ilgili bilgi edinmek için bugünkü seminerimizi gerçekleştireceğiz. Bizlere “Dijital Para” ile ilgili bilgi verecek olan Sayın Dinçer Karaca’ya katılımı için teşekkür ediyor ve seminerimizin tüm katılımcılarımız için faydalı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Kaynak: U’PR İletişim ve Danışmanlık

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016