ExxonMobil ve Applied Market Information, ‘’Enjeksiyon Kalıp Makineleri İçin Enerji Tasarruf Rehberi’ni’’ Yayınladı

Bu ücretsiz rehber, plastik üreticilerinin enerji tasarrufu yapmasına ve çalışmalarını en iyi düzeye taşımalarına yardımcı olabilir.

 

  • Bu kapsamlı el kitabı, enerji tasarrufu yapma ve masrafları azaltma konusunda pratik öneriler sunmaktadır.
  • Yazarı: Tanınmış endüstri uzmanı Dr. Robin Kent
  • Bir plastik enjeksiyon tesisinin neredeyse her alanını kapsamaktadır.

 

ExxonMobil, lider araştırma ve danışmanlık şirketi Applied Market Information işbirliği ile ‘Enjeksiyon Kalıp Makineleri İçin Enerji Tasarruf Rehberi’ adında bir rehber yayınladı. Endüstri uzmanı Dr. Robin Kent tarafından hazırlanan bu ücretsiz el kitabında, plastik üreticilerinin enerji tüketim masraflarını azaltmalarına yardımcı olacak pratik öneriler ve içgörüler yer almaktadır.

 

Rehber; yüksek performanslı hidrolik yağları kullanarak bir şirketin kendi ‘enerji parmak izini’ oluşturmasına kadar bir plastik enjeksiyon tesisinin hemen hemen her alanında kullanılacak tavsiyeler içeriyor.  Rehberde aynı zamanda aşağıdaki tasarruf ipuçlarını da bulabilirsiniz.

 

  • Bir kalıplama makinesine giren enerjiyi %25'e varan oranlarda tüketen varil ısıtıcılara yalıtım uygulamak, ısıtma masraflarını %50 oranında azaltabilir.
  • Basınçlı hava kaçaklarını azaltmak, basınçları düşürmek ve boru sistemini geliştirmek, kompresörün enerji tüketimini %50 oranında azaltabilir.
  • Mobil DTE 10 Excel hidrolik yağa geçiş sayesinde, hidrolik verimlilik %6 oranında artırılabilir[i].

ExxonMobil Türkiye Endüstriyel Saha Pazarlama Uzmanı Seyhan Buran; “Plastik işleme, enerjinin yoğun kullanıldığı ve her bir detayın önemli olduğu son derece rekabetçi bir endüstri alanı,” diye konuştu. ‘’Enjeksiyon Kalıp Makineleri İçin Enerji Tasarruf Rehberi”, plastik işlemecilerinin çalışmalarını en iyi düzeye çıkaracak ve enerji tüketimini azaltmalarına yardımcı olacak tüm önemli detayları içermektedir. Bu pratik, faydalı rehber, işletmecilerin, alt kademelerinde gerçek bir fark oluşturmalarına ve onlara rekabet açısından avantaj kazandırmaya yardımcı olabilir.

 

Ücretsiz rehberi indirmek için buraya tıklayın.

Mobil Endüstriyel Yağları Hakkında

Mobil Endüstriyel Yağları, sektöründe öncü endüstriyel ekipman üreticilerine gelişmiş ürünler sunarak, bu üreticilerin müşterilerinin motorlarının ve makinalarının korunmasına yardımcı olur, enerji verimliliklerini geliştirirken en üst performansla çalışmalarına olanak sağlar. Alanında uzman ekibimiz güçlü dağıtım ağı vasıtasıyla yüksek kaliteli yağlarını güvenilir bir şekilde tedarik ederken, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize teknik uygulama hizmeti sunar.

] Mobil DTE 10 Excel'in enerji verimliliği, geleneksel Mobil markalı hidrolik sıvılarla karşılaştırıldığında yalnızca sıvı performansı ile ilgilidir. Kullanılan teknoloji, kontrollü koşullar altında standart hidrolik uygulamalarında test edildiğinde Mobil DTE 20 serisine kıyasla, hidrolik pompa verimliliğinde %6'ya varan bir artış sağlamakta. Bu ürünün enerji verimliliği iddiası, uygulanabilir tüm endüstri standartlarına ve protokollerine uygun olarak gerçekleştirilen akışkan kullanımı ile ilgili test sonuçlarına dayanır. Sahada elde edilen asıl sonuçlar, kullanılan ekipman türüne ve bakımına, çalışma koşullarına, ortama ve daha önceden kullanılan yağlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

 

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016