Clariant 2019 Modasına Yumuşak Renk Tonlarının Hakim Olmasını Bekliyor

• 2019'da renkler yumuşak, koyu ve katmanlı olacak. Trendler insanların odaklanma ve kontrol istediğini gösteriyor.

 

Özel kimyasallar alanında bir dünya lideri olan Clariant, plastik sektörü için hazırladığı yıllık moda renkleri tahmin kılavuzunun 13. sayısı olan ColorForward® 2019'un yayınlandığını duyurdu.

 

2019 yılının tüketicilerin önemli işlere odaklanmalarının bile önüne geçebilecek zorlu ve dikkat dağıtıcı etkenlerin etkisiyle zor bir yıl olması tahmin ediliyor. Tüketiciler, ayrıca geçmişte öngörülebilir ve güvenilir olan bazı şeylerin de kontrolden çıktığını hissedeceklerdir. Bu kafa karıştıran sıkıntılı koşulları değerlendiren Clariant'ın trend uzmanarı, insanı insan yapan unsurlar olan sezgi ve sanatkarlığın değerinin daha çok anlaşılacağını ve farkındalığın daha da artacağını öngörüyorlar. Özellikle Afrika'da milenyum kuşağının yükselişini ve yeni bir özfarkındalık, bireysellik ve özgüven tarzı sergilemeye başladıklarını göreceğiz. 

 

ColorWorks® Tasarımcısı ve ColorForward ekibinin lideri olan Judith van Vliet, "2014 yılında ColorForward 2016 üzerinde çalışırken tüketicilerin giderek daha fazla kendi içlerine kapanmaya ve dünyada olup bitene karşı daha kaygılı hale geldiklerini görmeye başlamıştık" diye hatırlıyor ve şunları ekliyor: "Daha yumuşak, koyu ve hatta muğlak hale gelen renklere yansıyan bu sıkıntılı durum varlığını sürdürüyor. 2019 paleti hâlâ hafif tonlarda ve biraz silik olmaya devam etse de giderek daha teknik hale gelen dünyamızda mutlu yaşamanın yollarını bulma kararlılığının giderek arttığını görüyoruz."

 

2019 Renkleri ve Trendleri

ColorForward'ın her sayısı dört global trend teması tanımlıyor ve bu trendleri ilgili duygusal tepkiler uyandırması beklenebilecek beş renkle eşleştiriyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

ALTIN ÜYELİK 1

Copyright , Her hakkı saklidır. plastikpazari 2016